Zajímá Vás cena, potřebujete rychle řešení?

Volejte: 733 727 522

Základová deska

Je nejdůležitějších částí každé stavby, základová deska přenáší staticky svislé zatížení vrchní stavby do terénu a zároveň musí vytvářet podklad na různých typech zeminy. Proto správný návrh základové konstrukce, výběr materiálů a kvalita provedení je velmi důležitá.

Vzniklé vady a poruchy základové desky se pak odstraňují jen velmi složitě a s vysokými náklady. A navíc poruchy zakládání se nepříjemně projeví ve většině konstrukcí stavby.

Volbu správného založení stavby je třeba posuzovat z mnoha hledisek. Je nutné zhodnotit geologický charakter terénu, bilanci spodní vody, radonové zatížení a v neposlední řadě i míru tepelných ztrát budoucího objektu. Stále přísnější nároky na tepelná ztráty a vyšší náklady za vytápění směřují k navrhování nízkoenergetických a pasivních domů, kde je třeba docílit minimálních hodnot prostupu tepla a s tím spojené stále častější speciální zakládání například na pěnovém skle, keramzitu a tvrzeném polystyrénu nebo základové systémy s integrovanou izolací.

Proto rozumnou volbou a stále oblíbenějším kompromisem je nechat zhotovení základové desky a hrubé stavby na specializované firmě než realizovat takto důležitou část stavby svépomocí.

 

Základová deska na klíč

Nabízíme zhotovení základové desky na klíč, snažíme se aby naše služby byly vždy komplexní. Proto nabízíme poradenskou činnost a flexibilní služby statika či projektanta po celou dobu trvání stavby, abychom mohli rychle reagovat například na změnu charakteru podloží a bilanci spodní vody při výkopech nebo změnu projektu k Vaší spokojenosti. Jsme vlastníci kompletního strojního vybavení – půjčovna stavebních strojů pro realizaci základových desek jakýchkoliv typů a rozměrů, nic si nepůjčujeme, stroje a nářadí mohou být přítomny po celou realizaci základové desky a tím jsme schopni výrobu zrychlit a neúměrně zkvalitnit, protože nemusíme přistupovat na kompromisy s tím spojené. Na základové desky používáme výhradně značkový beton od našeho partnera společnosti CEMEX, která má rozsáhlou síť poboček po celé Čr.

Začínáme poradenskou činností při vytyčením stavby a usazením do terénu, kde přihlížíme ke spoustu faktorům budoucí obslužnosti objektu, tak aby byl zákazník maximálně spokojen i při budoucím užíváním objektu. Víme že tato zdánlivě banální věc, která je mnohdy v projektové dokumentaci řešená Vaším projektantem jen od stolu, je ve skutečnosti velice důležitá a proto na ní klademe velký důraz.

Po odsouhlasení usazení objektu, přistupujeme ke zemním pracím a samotné realizaci svislých a vodorovných betonový konstrukcí, kde jsme si za léta působení vypracovali velice efektivní postup výroby, díky kterému dokážeme konkurovat cenou základové desky a tou nejvyšší kvalitou. Na naše základové desky poskytujeme záruku v trvání 10let.

 

Cena základové desky

Je velmi relativní pojem, záleží na mnoha aspektech, především na náročnosti zakládání, geologických podmínkách, složitosti projektové dokumentace a typu objektu, který bude na základové desce stát. Nejde proto jednoduchou cestou říci cenu základových desek, obecně však platí že při zakládání klasické základové desky se základovými pasy na suchý a rovinatý terén, cena startuje na 1450 Kč bez DPH.

 

Cena základové desky na klíč

Naše základové desky zhotovujeme již od 1450 Kč bez DPH za m2 kompletní konstrukce i s inženýrskými sítěmi pod základovou deskou. Tato cena je pouze orientační a proto nás neváhejte kontaktovat pro vypracování cenové nabídky Vaší základové desky, kterou zpracujeme v co možná nejkratším termínu – kontakt